Často kladené dotazy

V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás kontaktujte na info@ucp.cz

Připravili jsme pro Vás krátký přehled odpovědí na nejčastější otázky:

Výuka

Jaký bude rozvrh?

Na začátku každého semestru si zapisujete předměty dle doporučeného studijního plánu, který je tvořen tak, aby vám zaručil plynulou návaznost předmětů v rámci celého studia. Proto je dobré se doporučeného studijního plánu držet. V případě zájmu můžete tvorbu rozvrhu konzultovat se Studijním oddělením, které vám bude k dispozici.

Je docházka na výuku povinná?

V prezenční i kombinované formě studia je výuka rozdělena na přednášky a cvičení. Účast na cvičeních je povinná (zpravidla se jedná o 70 % výuky), pro studenty kombinované formy jsou cvičení organizována o víkendech. Studenti kombinované formy studia vybraných oborů se mohou připojit na doplňující online přednášky v pracovních dnech.

V novém akademickém roce 2025/2026 jsou vybrané přednášky u kombinované formy studia dostupné online – tedy pokud přednášku nestihnete, můžete si ji pustit na platformě MS Teams později a dohnat tak to, co jste nestihli. V rámci Balíčku on-line podpory jsou přednášky k dispozici i jako videonahrávky.

I přes výše uvedené vám ovšem doporučujeme, během studia na vysoké škole, na výuku pravidelně docházet. Výuku vedou zkušení vyučující i renomovaní odborníci z praxe, a je tak plná poznatků a sdílení profesních zkušeností, které z učebnic mnohdy nevyčtete.  Kontakt s pedagogy a spolužáky během studia vysoké školy je důležitý, během přímé výuky máte možnost sdílet i své podněty, porovnávat si zkušenosti, pohledy a o to by byla rozhodně škoda se připravit! Občasná absence není žádná tragédie. Přesné informace ke každému předmětu a jeho výuce obdržíte při zahájení výuky v předmětu (právě na úvodních přednáškách) a také v informačním systému školy. V organizačních pokynech u předmětů v informačním systému najdete podmínky ukončení předmětu a podrobný plán náplně výuky pro daný předmět a studijní obor v rámci daného akademického roku.

Kolik pokusů mají studenti na zkoušku?

Není třeba se bát chyb, těmi se i na naší škole studenti učí. Studenti mají na zkoušku vždy 3 termíny – jeden řádný a dva opravné. První neúspěch vás tak nemusí trápit, navíc můžete využít konzultační hodiny pedagogů a poradit se s nimi, jak se na další pokus lépe připravit V případě, že student nesplní zkoušku v rámci tří zkouškových pokusů, je třeba si předmět znovu zapsat a dostudovat jej v rámci následujících semestrů. Budeme vám držet palce!

Poskytuje škola studijní materiály?

V rámci školného svým studentům ve všech formách studia poskytuje zdarma velké množství dobře strukturovaných studijních materiálů, a to v online podobě.

Jedná se o studijní opory k jednotlivým předmětům v pdf verzi čili taková tematická online skripta, která poskytujeme všem našim studentům všech forem (kombinovaná, prezenční, distanční) jako součást školného.

Naše online opory zahrnují rozpracovaná jednotlivá témata probíraná v předmětu. K nim mají studenti vždy k dispozici jak klíčová slova, shrnutí i důležité kontrolní otázky, ale i aktivizační, tedy procvičovací úkoly, které jim pomohou ověřit si správné pochopení problematiky. Tyto opory obsahují také přehled další vhodné literatury, odkazy a návodné otázky, pomocí kterých se studenti mohou lépe zorientovat a procvičit se v přípravě na závěrečné atestace v předmětech.

Kromě studijních opor u velké části předmětů pedagogové v informačním systému školy poskytují také své prezentace z přednášek a cvičení, které také mohou být studentům oporou pro přípravu na úspěšné zvládnutí zkoušek a zápočtů v předmětu.

U téměř třetiny předmětů jsou pro studenty v rámci studijních oborů také k dispozici pro studenty strukturované e-learningové podpory, tzv. interaktivní osnovy, které přehledně a strukturovaně provedou studenta jednotlivými vyučovacími tématy a opět jim přináší různé podpůrné a procvičovací materiály, včetně audiomateriálů, odkazů apod.

Jak funguje Balíček online podpory?

Kup si Balíček online podpory a měj neustále přístup k vzdělávacím materiálům.

Jednou z výhod u vybraných oborů a jejich forem je možnost využít Balíček online podpory. Díky této možnosti získáš přístup k záznamům přednášek téměř všech povinných předmětů, tematicky strukturovaným e-learningovým materiálům u významné části povinných předmětů. Využij také nadstandardních online konzultací s našimi přednášejícími.

Pokud budeš studovat nebo už studuješ jeden z níže uvedených studijních oborů v kombinované formě studia, je tento Balíček přesně pro tebe:

  • Ing. Ekonomika a management podniku

  • Bc. Bezpečnostní management

  • Bc. Hotelnictví, cestovní ruch a marketing

  • Bc. Personální management

Cena Balíčku: 1 900 Kč/semestr

Kdy začíná výuka v novém akademickém roce?

Zahájení výuky probíhá standardně na přelomu září a října. Přesné informace o zahájení dostanete s dostatečným předstihem. Přehled důležitých dat naleznete mimo jiné v Harmonogramu AR na úřední desce školy. Těšíme se na vás.

Jak probíhá akademický rok?

Akademický rok je vždy rozdělen na dva semestry – zimní a letní.

Zimní semestr začíná na přelomu září a října a trvá zpravidla 12 týdnů. V lednu a v únoru pak probíhá zkouškové období, které trvá 5–6 týdnů.

Letní semestr začíná v polovině února a trvá zpravidla 12 týdnů. Během května a června probíhá zkouškové období, které trvá 5–8 týdnů. V září a v říjnu probíhá prodloužené zkouškové období pro studenty v kombinované a distanční formě studia.

Jak probíhá výuka jazyků?

Bakalářské studijní obory
Výuka cizího jazyka probíhá ve většině oborů po dobu 3 semestrů. Studenti prezenční, kombinované a distanční formy studia si povinně volí anglický jazyk. Výuka začíná na úrovni B1 a končí úrovní B2.

Výjimkou je:

  • studijní obor Hotelnictví, cestovní ruch a marketing, ve kterém studenti prezenční i kombinované formy povinně absolvují 2 cizí jazyky, tedy angličtinu a španělštinu,

  • studijní obor Business Economics and Management, který je celý vyučován v anglickém jazyce.

V rámci navazujícího magisterského studia se vyučuje po dobu jednoho semestru jeden předmět v anglickém jazyce.

Přípravné kurzy
Jak pro bakalářské, tak pro navazující studium nabízíme studentům kombinované formy studia bezplatné přípravné kurzy.

Bakalářské obory:

  1. zopakujete si základní gramatické struktury, obecný jazyk,

  2. pro přihlášení do kurzu je nutná úroveň alespoň A2.

Magisterské obory:

  1. zaměříte se na terminologii odborných předmětů, seznámíte se s materii odborného předmětu, který je vyučován v AJ ve 3. semestru studia,

  2. pro přihlášení do kurzu je opět nutná vstupní úroveň alespoň A2.

Jak je to s matematikou?

Součástí programů Business Economics and Management (Bc.), Bezpečnostní management (Mgr.), Ekonomika a management podniku (Bc. a Mgr.), Management a hospodaření ve veřejné správě (Bc. a Mgr.), Psychologie (Bc.), Hotelnictví, cestovní ruch a marketing (Bc. a Mgr.), Mezinárodní marketing a management (Bc.) a Hospitality Management (Bc.) je výuka matematiky a/nebo statistiky.

V rámci programů Bezpečnostní management (Bc.), Marketingová komunikace (Bc.), Personální management (Bc.), Právo v praxi (Bc.), Speciální pedagogika (Bc.), Veřejná politika (Bc.), Vzdělávání a rozvoj dospělých (Bc.), Hotelnictví, cestovní ruch a marketing (Mgr.) a Mezinárodní vztahy a diplomacie (Bc. a Mgr.) matematika a statistika přímo vyučována není, což ovšem nevylučuje, že se i studenti těchto programů nemohou setkat s potřebou znalosti matematiky či statistiky v jiných předmětech.

Jak probíhá výuka v prezenční a kombinované formě studia?

Prezenční výuka zpravidla probíhá 4 dny v týdnu. I v prezenční formě je výuka zorganizována tak, že studium můžete zvládnout i s brigádou či polovičním úvazkem.

V rámci kombinované formy studia dochází studenti do výuky převážně v sobotu nebo v neděli, případně oba dny. Každý semestr má 12-13 výukových týdnů, z nichž jsou obvykle 3 víkendy volné.

V akademickém roce 2025/2026 přednášky kombinované formy probíhají jak v osobním kontaktu, tak i online prostřednictvím platformy MS Teams. Tato novinka má pro studenty zásadní výhody, jelikož ušetří čas, který by strávili docházením na přednášky a umožní jim zúčastnit se výuky přímo z pohodlí domova. Student si zároveň může zakoupit 
Balíček online podpory. Ten tyto výhody doplní ještě o další, více informací naleznete zde.

Rozvrh na nadcházející semestr se dozvíte na začátku semestru. Výuka může být doplněna e-learningem a konzultacemi s vyučujícími. Studijní materiály (studijní opory) budete mít k dispozici v elektronické formě ZDARMA.

Nemůžete dojíždět do školy na výuku? Pak máme pro vás výbornou zprávu! Vybrané studijní obory můžete (bez zaměření) studovat i distančně (on-line) - do školy osobně dorazíte až na státní závěrečné zkoušky.

Škola poskytuje všem studentům bez ohledu na formu studia (prezenční, kombinovanou či distanční) licenci k Office 365. 

Jak je to se zaměřením studia?

Součástí vybraných studijních oborů a jejich forem jsou takzvaná zaměření. Zaměření si standardně studenti volí ve Smlouvě o studiu. Zaměření je složeno z několika volitelných předmětů, které student postupně absolvuje od druhého semestru do konce standardní doby studia. V případě úspěšného absolvování předmětů zvoleného zaměření obdrží student spolu s vysokoškolským diplomem certifikát o absolvování zaměření. Díky tomuto certifikátu se naši absolventi stávají ještě atraktivnějšími pro budoucí zaměstnavatele.

Studium v zaměření je zpoplatněno dle aktuálního Sazebníku poplatků spojených se studiem, od zimního semestru akademického roku 2025/2026 je zaměření zpoplatněno částkou 4 900 Kč. Zaměření se otevírá v případě, že o něj projeví zájem minimálně 20 uchazečů/studentů.

U distanční formy studia zaměření zvolit nelze, v této formě si v semestru volíte ze dvou nabízených volitelných předmětů

Jak probíhá praxe?

Ambis připravuje všechny studijní obory podle akreditačních standardů – odborná praxe a její časová dotace je zařazena v každém profesně orientovaném studijním oboru (obory Veřejná politika a Mezinárodní bezpečnostní studia odbornou praxi neobsahují), a to v souladu se zákonem o vysokých školách a platnou akreditací. Rozsah praxe u jednotlivých studijních oborů zjistíte i v níže uvedené tabulce. 

V průběhu praxe si osvojíte důležité pracovní návyky, naučíte se, jak správně komunikovat v pracovním prostředí, poznáte nové lidi z oboru, který vás zajímá, a navíc můžete získat nové přátele i cenné kontakty.

Rozsah praxe je dán studijním plánem vybraného studijního oboru. Student může praxi splnit třemi způsoby:

  1. navrhne si sám organizaci, se kterou se domluví a praxi u ní absolvuje,

  2. student pracuje v organizaci, která svou činností přímo souvisí se studijním oborem a je v souladu s profilem absolventa. Pak si praxi může nechat částečně, či zcela uznat,

  3. student má možnost využít smluvně zajištěné organizace, které se školou spolupracují.

Student na konci každého semestru vypracuje Zprávu o realizaci odborné praxe, jejíž součástí bude vlastní zhodnocení působení v organizaci a také přehled projektů a úkolů, na kterých student spolupracoval.

Studijní obor

počet hodin odborné praxe

počet týdnů odborné praxe

Bezpečnostní management Bc.

480 hodin

12 týdnů

Bezpečnostní management Mgr.

240 hodin

8 týdnů

Ekonomika a management Bc.

480 hodin

12 týdnů

Ekonomika a management Ing.

240 hodin

8 týdnů

Management a hospodaření ve veřejné správě Bc.

720 hodin

15 týdnů

Management a hospodaření ve veřejné správě Ing.

480 hodin

12 týdnů

Management hotelnictví a cestovního ruchu Bc.

480 hodin

12 týdnů

Marketingová komunikace Bc.

480 hodin

12 týdnů

Speciální pedagogika Bc.

560 hodin

14 týdnů

Vzdělávání a rozvoj dospělých Bc. 

160 hodin

4 týdny

Personální management Bc. 

480 hodin

12 týdnů

Právo v praxi Bc.

480 hodin

12 týdnů

Hotelnictví, cestovní ruch a marketing Bc.

480 hodin

12 týdnů

Psychologie Bc.

120 hodin

3 týdny

Business Economics and Management Bc.

480 hodin

12 týdnů

Veřejná politika Bc.

bez praxe

bez praxe

Kde nás najdete?

Výuka probíhá na pobočkách v Praze – Libni, v Brně na Šujanově náměstí a Bratislavě. V případě nutnosti využíváme našich smluvních školních externích prostor v rámci daného města.

  • Pobočka Praha: Lindnerova 575/1, 180 00 Praha 8 - Libeň

  • Pobočka Brno: Šujanovo náměstí 356/1, 602 00 Brno

  • Pobočka Bratislava: Tower 115 - Pribinova 25, Bratislava

Školné

Jak se platí školné?

První školné hradíte převodem na účet na základě faktury, kterou obdržíte e-mailem před zahájením akademického roku. Další faktury najdete v informačním systému školy před začátkem daného akademického roku. Podrobné informace o úhradě školného jsou uvedeny ve Smlouvě o studiu, kterou obdržíte po přijímacím pohovoru, a kterou se školou uzavíráte.

Standardně hradíte školné na celý akademický rok (2 semestry zároveň). V případě zájmu můžete zažádat o rozložení platby do dvou semestrů. Podrobné informace a výše školného při jednotlivých formách platby jsou předmětem Smlouvy o studiu a níže uvedené tabulky. Obecně platí, že v případě úhrady školného na celý akademický rok dopředu je částka školného na semestr nižší než v případě platby po jednotlivých semestrech. V rámci platby školného máte možnost využít i individuálního splátkového kalendáře.

Jak vysoký je poplatek za podání přihlášky?

Za podání přihlášky platíte administrativní poplatek 590 Kč. 

Ale! Nechte nám na sebe 
zde e-mail a zaplatíme za vás poplatek za přijímací řízení v plné výši. Musíte to ale stihnout ještě předtím, než pošlete přihlášku, tak směle do toho.

Lze hradit školné prostřednictvím splátkového kalendáře?

Ano, školné je možné hradit ve splátkách, zpravidla se jedná o deset splátek za celý akademický rok. Cena školného se při využití splátek navyšuje o 15 %. O splátkový kalendář žádáte vždy před začátkem nového akademického roku. Termíny, dokdy je nutné žádost zaslat, vám sdělí v e-mailové výzvě Studijní oddělení.

Poskytuje škola nějaká stipendia?

V současné době nabízíme ubytovací a sociální stipendium, zažádat o něj lze přes informačním systém školy. 
Ubytovací stipendium může být schváleno studentovi prezenční formy studia, který studuje v prvním studijním oboru daného typu, nepřekročil standardní dobu studia v probíhajícím studijním oboru a nemá místo trvalého bydliště v okrese, v němž je místo jeho studia. Žádost musí být podána v předem stanovených termínech. V posledních letech se výše vyplaceného ubytovacího studiu pohybovala ve výši cca 5 000 Kč za rok. 
 
Sociální stipendium může být přiznáno studentovi prezenční i kombinované formy studia, který má nárok na přídavek na dítě podle § 17 zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, ve znění pozdějších předpisů, jestliže rozhodný příjem v rodině zjišťovaný pro účely přídavku na dítě nepřevyšuje 1,5 násobek částky životního minima rodiny. 

Tabulka školného

Pro akademický rok 2025/26

Obor

Pobočka

Forma

Cena za semestr (roční platba)

Cena za semestr (semestrální platba)

Bc. Mezinárodní vztahy a diplomacie

Praha/Brno

prezenční

32 900 Kč

34 900 Kč

Praha/Brno

kombinované

30 900 Kč

32 900 Kč

Bratislava

prezenční

1 290 €

1 390 €

Bratislava

kombinované

1 190 €

1 290 €

Bc. Hotelnictví, cestovní ruch a marketing

Praha/Brno

prezenční

32 900 Kč

34 900 Kč

Praha/Brno

kombinované

30 900 Kč

32 900 Kč

Bratislava

prezenční

1 290 €

1 390 €

Bratislava

kombinované

1 190 €

1 290 €

distanční

38 900 Kč

38 900 Kč

Bc. Mezinárodní management a marketing

Praha/Brno

prezenční

32 900 Kč

34 900 Kč

Praha/Brno

kombinované

30 900 Kč

32 900 Kč

Bratislava

prezenční

1 290 €

1 390 €

Bratislava

kombinované

1 190 €

1 290 €

Bc. Bezpečnostní management

Praha

prezenční

36 900 Kč

38 900 Kč

kombinované

34 900 Kč

36 900 Kč

distanční

39 900 Kč

41 900 Kč

Brno

prezenční

36 900 Kč

38 900 Kč

kombinované

34 900 Kč

36 900 Kč

distanční

39 900 Kč

41 900 Kč

Bratislava

Prezenční

1 290 €

1 390 €

Bratislava

Kombinované

1 190 €

1 290 €

Bc. Personální management

Praha

prezenční

32 900 Kč

34 900 Kč

kombinované

30 900 Kč

32 900 Kč

distanční

38 900 Kč

40 900 Kč

Brno

prezenční

28 900 Kč

30 900 Kč

kombinované

26 900 Kč

28 900 Kč

distanční

38 900 Kč

40 900 Kč

Bratislava

Prezenční

1 290 €

1 390 €

Bratislava

Kombinované

1 190 €

1 290 €

Bc. Vzdělávání a rozvoj dospělých

Praha

prezenční

30 900 Kč

32 900 Kč

kombinované

31 900 Kč

33 900 Kč

Brno

prezenční

28 900 Kč

30 900 Kč

kombinované

26 900 Kč

28 900 Kč

Mgr. Bezpečnostní management

Praha

kombinované

38 900 Kč

40 900 Kč

Brno

kombinované

38 900 Kč

40 900 Kč

Ing. Ekonomika a management podniku

Praha

kombinované

32 900 Kč

34 900 Kč

Brno

kombinované

30 900 Kč

32 900 Kč

distanční

39 900 Kč

41 900 Kč

Mgr. Mezinárodní vztahy a diplomacie

Praha

prezenční

34 900 Kč

36 900 Kč

Praha

kombinované

32 900 Kč

34 900 Kč

Bratislava

prezenční

1 390 €

1 490 €

Studium

Budu mít na soukromé škole status studenta?

„Status studenta“ je neformální označení souboru studentských výhod. Tyto výhody se vztahují i na všechny studenty Ambis. Status studenta získáváte zápisem do studia; ztrácíte ho ukončením studia nebo při jeho přerušení. Některé výhody se na vás vztahují jen do 26 let, některé jen pokud jste v prezenční formě studia.

Všichni studenti do 26 let (v prezenční, kombinované i distanční formě studia) mají především tyto výhody: zdravotní pojištění hrazené státem a (při splnění stanovených podmínek) přídavek na dítě. 

Studenti do 26 let pouze v prezenční formě studia mají nárok na tzv. žákovské jízdné.

Studenti v prezenční formě studia bez ohledu na věk mohou (při splnění dalších podmínek) získat ubytovací stipendium.

Další výhody, například různé slevy v kultuře, bývají vázané na předložení studentského průkazu. Studenti prezenční formy studia mohou požádat o vydání VŠ průkazu ISIC, studenti kombinované a distanční formy studia pak ALIVE karty.


Některé studentské výhody platí na Slovensku jinak než v České republice. Zdravotní pojištění je hrazeno státem pouze studentům denního studia do 26 let - kombinované a částečné studium tuto výhodu nemá. Nárok na přídavky na děti závisí nejen na věku a formě studia, ale také na příjmu domácnosti, není tedy automatický. Zvýhodněný příspěvek na dopravu (známý jako příplatek na žáka) je dostupný pouze pro studenty denního studia do 26 let věku; kombinovaní studenti a studenti na částečný úvazek jej využívat nemohou. Na Slovensku se příspěvek na ubytování obvykle poskytuje pouze studentům denního studia na veřejných vysokých školách.

Jak dlouho probíhá studium?
  • Standardní doba bakalářského studia jsou tři roky. V případě překážek ve studiu můžete studium přerušit a pak znovu do studia nastoupit.

  • Standardní doba magisterského studia jsou dva roky. I v případě magisterského studia můžete studium přerušit a pak znovu do studia nastoupit.

Mohu si nechat uznat předměty z jiné školy?

Ano, to rozhodně můžete. Pokud přicházíte z jiné VŠ mohou vám být uznány předměty absolvované v posledních 5 letech od podání žádosti. Společně s žádostí je nutné dodat i oficiálně doložený výpis známek a sylaby jednotlivých předmětů. Žádost o uznání předmětů je zpoplatněná 600 Kč / uznaný předmět, maximálně však 6 000 Kč.

Uchazeči z jiné VŠ: K uznání povinného předmětu, je nutná výrazná shoda sylabu a úspěšné zakončení předmětu. U volně volitelných předmětů je nutná částečná shoda sylabu a úspěšné zakončení předmětu.

K uznání předmětů, které jsou na Ambis státnicové, je nutná výrazná shoda sylabu a zakončení předmětu s hodnocením A, B, C, 1 nebo 2,3. Garant studijního programu může na základě posouzení shody sylabu uznat i na jiné VŠ absolvovaný předmět s hodnocením 3 nebo D či E. Nelze uznat na jiné VŠ absolvovanou státní závěrečnou zkoušku ani její část.

Uchazeči z VOŠ: Studenti přicházející z VOŠ musejí na naší škole studovat minimálně dva roky, aby získali bakalářský titul. Předměty absolvované na VOŠ, které jsou na Ambis státnicové, uznat nelze. Některé další předměty lze uznat pouze na základě výrazné shody sylabu, či shody sylabu a vykonání rozdílové zkoušky.

Jsou uznávány ve studiu cizích jazyků na VŠ i získané jazykové certifikáty?

Ano, lze požádat o uznání získaného jazykového certifikátu získaného posledních 6 let od podání žádosti.

Mohu v rámci studia studovat i v zahraničí?

Jsme součástí programu Erasmus+. Díky tomu můžete studovat jeden až dva semestry na některé z našich partnerských vysokých škol v zahraničí. Vycestovat můžete např. do Španělska, Portugalska, Itálie, Belgie, Chorvatska, Slovinska, Maďarska, Litvy, Lotyšska, Estonska, Rumunska, Bulharska, Turecka. Seznam partnerských univerzit, na kterých můžete svůj studijní pobyt uskutečnit, naleznete zde.

Podporujeme výjezdy do zahraničí, proto studenti, kteří úspěšně absolvují zahraniční studijní pobyt, získají jeden semestr studia zdarma!

Vyjíždějící studenti také získávají Erasmus+ stipendium, které částečně pokryje náklady na cestu a život v zahraničí. Výše stipendia záleží na cílové zemi a délce pobytu.

Pro více informací navštivte náš web ambis.cz/erasmus nebo nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu erasmus@ambis.cz. Směle do toho!

Mohu se přihlásit na navazující studium, i když jsem Bc. titul získal v jiném oboru?

Určitě ano. Pro přijetí do studia není důležité, z jakého oboru máte bakalářský titul. Důležité je, že se chcete dále vzdělávat a s tím vám rádi pomůžeme. 

Přijetí

Informace pro uchazeče o studium k maturitním zkouškám

Jednou z podmínek nezbytných pro přijetí do bakalářského studia podle podmínek přijímacího řízení stanovených rektorkou Ambis je doložení vykonání maturitní zkoušky v termínu stanoveném opatřením rektorky o podmínkách přijímacího řízení a Smlouvou o studiu, kterou s Ambis uzavíráte. Podstatné je předložení maturitního vysvědčení, nikoliv forma, typ či druh vykonané maturitní zkoušky. Přijímacího pohovoru se však můžete zúčastnit ještě před maturitou. Na potítko tak půjdete alespoň o něco klidnější, protože budete mít jistotu, že vám držíme místo.

Jakým způsobem mohu podat přihlášku?

Ke studiu se můžete přihlásit on-line pomocí formuláře na webu - zde. Kompletní přihlášku ke studiu vyplníte před přijímacím pohovorem.

Kdy si mohu podat přihlášku?

Ideálně právě teď, nejpozději však do 15. listopadu 2025 s nástupem do akademického roku 2025/2026. Počet přijatých uchazečů je omezen, kapacity se každým rokem plní rychleji a rychleji, proto vám doporučujeme podat přihlášku co nejdříve.

Jak probíhá přijímací řízení?

Rychle, příjemně a jednoduše. Základem je zvolení toho správného studijního oboru. Poté, co nám odešlete přihlášku, můžete si prostřednictvím webového formuláře sami zvolit způsob i termín pohovoru. Případně vám obratem zavoláme a pozveme vás na přijímací pohovor. Na něm si budeme povídat hlavně o tom, co vás ke studiu vede, co od něj očekáváte a co byste chtěli dělat po absolvování. Posléze zodpovíme všechny vaše dotazy.

Nejraději se s našimi uchazeči vidíme osobně u nás na škole. Chápeme ale, že někteří to máte daleko, proto nabízíme nejen pohovory osobní, ale i telefonické a online.

Jaké doklady si mám přinést k přijímacímu pohovoru?

K přijímacímu pohovoru si přineste originál nebo úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení (u přihlášky do bakalářského studia). V případě přihlášky do navazujícího magisterského studia přineste originál nebo úředně ověřenou kopii vysokoškolského diplomu. V obou případech nahlédneme i do průkazu totožnosti.

K přijímacímu pohovoru si zahraniční uchazeči přinesou úředně ověřenou kopii nostrifikace maturitního vysvědčení (pro bakalářské obory) či bakalářského diplomu včetně dodatku (pro navazující magisterský obor), průkaz totožnosti (občanský průkaz/pas).

Co když budu teprve maturovat nebo neudělám maturitu na první pokus?

Přijímacího pohovoru se můžete zúčastnit ještě před vykonáním maturitní zkoušky. Podpisem smlouvy si zajistíte místo ve studiu a maturitní vysvědčení dodáte později. Pokud se první pokus maturitní zkoušky nepovede, nic se neděje, počkáme na vás až do konce září.

Kdy se stanu studentem?

K přijetí do studia je zapotřebí splnit podmínky přijímacího řízení, po přihlášení absolvovat motivační přijímací pohovor a doložit doklad o absolvovaném předchozím vzdělání (maturitní vysvědčení, vysokoškolský diplomů, popř. nostrifikaci).

V případě studijních oborů Speciální pedagogika a Psychologie absolvujete v rámci přijímacího řízení znalostní test v rozsahu středoškolského učiva předmětů základy společenských věd (Speciální pedagogika) a základy psychologie (Psychologie). Test k oboru Speciální pedagogika absolvujete úspěšně v případě, že získáte minimálně 10 z 20 bodů, časový limit není určen. V případě neúspěchu v testu můžete zkoušku nahradit úvahou na téma Postavení člověka s postižením v současné společnosti. U oboru Psychologie je potřeba v testu získat minimálně 12 bodů z 20, časový limit je 10 minut. V případě neúspěchu v testu ze základů psychologie můžete absolvovat druhý opravný pokus.

V případě studijního oboru Business Economics and Management prokazujete znalosti anglického jazyka přinejmenším na úrovni C1.

Po splnění těchto podmínek vám do 30 dní vystavíme Rozhodnutí o přijetí ke studiu. Studentem se pak oficiálně stanete dnem zápisu do studia, který stanovuje škola. Po zápisu vám můžeme vystavit i potvrzení o studiu.

Obecné

Jsou na UCP Dny otevřených dveří?

No jistě! Organizuje Dny otevřených dveří pravidelně. Přijďte si prohlédnout zázemí školy a zjistit víc o průběhu studia. Osobní návštěva je možná i v individuálním termínu po dohodě se Zákaznickým oddělením (info@ambis.cz).

Termíny Dnů otevřených dveří najdete zde.

Kolik má škola absolventů?

Od zahájení výuky v akademickém roce 1999/2000 máme již více než 18 000 absolventů.

Je ve škole připojení na Wi–Fi?

Ideálně právě teď, nejpozději však do 15. listopadu 2025 s nástupem do akademického roku 2025/2026. Počet přijatých uchazečů je omezen, kapacity se každým rokem plní rychleji a rychleji, proto vám doporučujeme podat přihlášku co nejdříve.

Poskytuje škola ubytování?

Ambis nespravuje vlastní studentská ubytovací zařízení.

Studenti s adresou trvalého bydliště mimo okres, v němž je místo studia, mají nárok na ubytovací stipendium ve výši cca 5 000 Kč za rok. O ubytovací stipendium žádá student prostřednictvím žádosti v Úřadovně v IS.

Studenti mohou využít možnosti ubytování v rámci naší spolupráce s poskytovatelem ubytování Bro-coli.

Přestup

Můžu přestoupit z jiné vysoké školy?

Ano, přestoupit k nám je snadné. Vyber si obor, vyplň přihlášku a do poznámky napiš "přestup z jiné VŠ".

Jak je to s uznáním předmětů?

Předměty uznáváme na základně výpisu studijních výsledků a v porovnání se sylaby absolvovaných předmětů. Studijní poradkyně tě kontaktuje a společně uděláme vše pro to, aby tvůj přestup a uznání předmětů šel jako po másle.

Do kdy musím poslat přihlášku?

Přihlášky na zimní semestr akademického roku 2025/2026 přijímáme do 15. listopadu 2025. Přihlášky pro letní semestr akademického roku 2024/2025 přijímáme do 11. dubna 2025.